bainry.com
true

Spätné odkazy pre lepšie SEO: Prehľad 100 webov, kde získate odkaz zadarmo a zlepšíte SEO vašej webstránky

Spätné odkazy pre lepšie SEO: Prehľad 100 webov, kde získate odkaz zadarmo a zlepšíte SEO vašej webstránky

Spätné odkazy (backlinky) sú jedným z najdôležitejších faktorov pre SEO (Search Engine Optimization). Majú významný vplyv na to, ako dobre sa vaša webová stránka umiestni vo výsledkoch vyhľadávania. Prinášame vám prehľad 100 webov, kde získate odkaz zadarmo, priestor na prezentáciu vašej firmy a zlepšíte SEO vašej webstránky.
Častokrát ide o tzv. nofollow odkazy. „Nofollow“ odkazy sú odkazy, ktoré obsahujú atribút rel="nofollow". Tento atribút hovorí vyhľadávačom, aby neprechádzali (nezapočítavali) tento odkaz do svojich hodnotení a nekredibilizovali cieľovú stránku. Pôvodne boli tieto odkazy zavedené na boj proti spamu a manipuláciám s odkazmi. Aj keď „nofollow“ odkazy nemajú priamy vplyv na zlepšenie PageRanku alebo autority stránky, môžu mať nepriamy pozitívny vplyv na SEO prostredníctvom zvýšenia návštevnosti, budovania značky a vytvárania prirodzeného profilu odkazov. Preto by mali byť súčasťou celkovej stratégie budovania spätných odkazov.
 
 

1. Eurozoznam.sk

 
Eurozoznam je databáza európskych firiem.
 
 
 

2. Porovnajsluzby.sk

 
Porovnajsluzby je online platforma, kde si dokážete porovnať cenu a kvalitu služieb.
 
 
 

3. Instagram

 
Instagram je populárna sociálna sieť na zdieľanie fotografií a videí, ktorá bola založená 6. októbra 2010 Kevinom Systromom a Mikeom Kriegerom. Používatelia môžu nahrávať fotografie a videá, aplikovať na ne rôzne filtre, pridávať popisy a hashtagy, a zdieľať ich s nasledovateľmi. Instagram tiež ponúka funkcie ako Stories, IGTV a Reels, ktoré umožňujú zdieľanie krátkych videí a živé vysielanie. V roku 2012 ho získal Facebook. Instagram je známy svojím vplyvom na módu, cestovanie, jedlo a ďalšie životné štýly a je dôležitým nástrojom pre influencerov a značky.
 
 
 

4. Trustpilot

 
Trustpilot je internetová platforma, ktorá umožňuje zákazníkom hodnotiť a zverejňovať recenzie na rôzne spoločnosti a služby. Na Trustpilotu môžu používatelia písať a čítať hodnotenia o podnikoch, zdieľať svoje skúsenosti a hodnotiť ich na základe viacerých kritérií. Tieto recenzie sú verejné a poskytujú ostatným zákazníkom informácie o kvalite a spoľahlivosti služieb a produktov rôznych firiem. Trustpilot týmto spôsobom slúži ako platforma na budovanie dôvery a transparentnosti medzi spotrebiteľmi a podnikmi.
 
 
 

5. Penzu

 
Penzu je online platforma zameraná na vytváranie osobných denníkov a zápisníkov. Je to bezpečné miesto, kde používatelia môžu ukladať svoje osobné myšlienky, zážitky a denníkové zápisy. Penzu poskytuje možnosti pridávania textových záznamov, fotografií a organizovania záznamov podľa rôznych kategórií a tagov. Táto platforma je vhodná pre ľudí, ktorí si chcú udržiavať digitálny denník alebo zápisník, ktorý je prístupný cez internet.
 
 
 

6. Twitter (X)

 
Twitter je sociálna sieť a mikroblogovacia platforma, ktorá umožňuje používateľom zdieľať krátke správy nazývané „tweete“. Tieto tweete môžu mať maximálnu dĺžku 280 znakov a môžu obsahovať text, obrázky, videá, odkazy a hashtagy. Twitter je známy svojou okamžitou a verejnou povahou, čo umožňuje používateľom rýchlo zdieľať informácie, reagovať na udalosti a interagovať s inými používateľmi cez komentáre, retweete a priame správy. Používatelia môžu sledovať iných používateľov, aby videli ich tweete v ich domovskej tláči. Twitter sa tiež stal dôležitým nástrojom pre spravodajstvo, politické diskusie, marketing a komunikáciu s verejnosťou.
 
 
 

7. Pinterest

 
Pinterest je sociálna platforma a vyhľadávač obrázkov, ktorý umožňuje používateľom objavovať, zbierať a zdieľať inšpiráciu a vizuálny obsah. Používatelia môžu vytvárať „nástenky“ (boards), kde si ukladajú obrázky a videá, ktoré ich zaujímajú alebo inšpirujú. Tieto obrázky a videá, nazývané „pinning“, môžu byť triedené do rôznych kategórií a označené hashtagmi pre ľahšie vyhľadávanie a zdieľanie. Pinterest sa špecializuje na tématické záujmy ako móda, domov, umenie, cestovanie, recepty a mnoho ďalších. Je to tiež obľúbený nástroj pre kreatívnych jednotlivcov, dizajnérov, blogerov a malé podniky na propagáciu ich obsahu a produktov pomocou vizuálnych príbehov a kreatívneho obsahu.
 
 
 

8. Tumblr

 
Tumblr je platforma na mikroblogovanie a sociálna sieť, ktorá umožňuje používateľom zdieľať textové príspevky, obrázky, videá, GIFká, audionahrávky a odkazy. Je známa svojou jednoduchosťou použitia a možnosťou rýchlo zdieľať rôzne typy obsahu. Používatelia môžu sledovať iných používateľov, vytvárať vlastné blogy a prispievať do rôznych komunít podľa záujmov.
 
Tumblr je tiež známy svojou otvorenosťou pre rôzne témy a umožňuje používateľom vyjadriť sa kreatívne a osobne. Platforma je populárna medzi mladými ľuďmi, umelcami, tvorcami obsahu a komunitami s rôznymi záujmami. Tumblr sa často využíva na zdieľanie umeleckých prác, fanúšikovských obsahov, osobných blogov a obsahu s humorom.
 
 
 

9. Linkedin

 

LinkedIn je sociálna sieť zameraná na profesijné kontakty a obchodné vzťahy. Je určená pre profesionálov, firmy a podnikateľov, ktorí sa chcú pripojiť, spolupracovať a budovať svoju sieť kontaktov.
 
 
 

10. Minds

 
Minds je sociálna sieť a platforma na zdieľanie obsahu, ktorá sa zameriava na ochranu slobody prejavu a dátovú bezpečnosť.
 
 
 

11. GitHub

 
GitHub je platforma zameraná na správu a zdieľanie projektových repozitárov používaná hlavne vývojármi softvéru a programátormi.
 
 
 

12. DailyMotion

 
Dailymotion je platforma na zdieľanie videí podobná YouTube, ktorá umožňuje používateľom nahrať, zdieľať a prezerať videá rôznych žánrov a tém. Bola založená v roku 2005 a ponúka obsah od profesionálnych tvorcov aj bežných používateľov. Dailymotion je známe svojou globálnou prítomnosťou a podporuje viacjazyčné prostredie pre svoj obsah. Je populárna najmä v Európe, ale jej obsah je dostupný a sledovaný po celom svete.
 
 
 

13. Vimeo

 
Vimeo je platforma na zdieľanie videí, ktorá sa zameriava na kvalitný obsah a tvorivé komunity.
 
 
 

14. Quora

 
Quora je online platforma založená v roku 2009, ktorá slúži ako miesto na zdieľanie znalostí a diskusiu. Umožňuje používateľom klásť otázky, odpovedať na ne, hodnotiť odpovede a diskutovať na rôzne témy.
 
 
 

15. Plurk

 
Plurk je sociálna sieť a mikroblogovacia platforma, ktorá bola založená v roku 2008. Je známa svojím unikátnym spôsobom zobrazenia príspevkov, ktoré sa zobrazujú ako časová os. Používatelia môžu zdieľať krátke správy, nazývané "plurks", ktoré môžu obsahovať text, odkazy, obrázky a emotikony. Plurk umožňuje používateľom sledovať ostatných a interagovať s ich príspevkami formou komentárov a odpovedí. Táto platforma bola populárna najmä v niektorých regiónoch Ázie, ale medzinárodná popularita klesla v priebehu času.
 
 
 

16. Google QnA

 
Ide o funkciu na platforme Google My Business, ktorá umožňuje používateľom klásť otázky a odpovedať na ne. V niektorých prípadoch používatelia môžu klásť otázky priamo v rámci výsledkov vyhľadávania Google a získavať odpovede z rôznych zdrojov.
 
 
 

17. Reddit

 
Reddit je online platforma a sociálna sieť, ktorá umožňuje používateľom zdieľať obsah, diskutovať na rôzne témy a hlasovať o príspevkoch.
 
 
 

18. Medium

 
Medium je online platforma na zdieľanie obsahu, ktorá kombinuje prvky blogovania a sociálnych médií. Umožňuje autorom publikovať články a príspevky na rôzne témy, ako sú technológia, kultúra, osobný rozvoj a ďalšie. Medium sa vyznačuje čitateľsky prívetivým prostredím a je známe svojím kvalitným obsahom a komunitou čitateľov.
 
 
 

19. Blogger

 
Blogger je bezplatná platforma na vytváranie a správu blogov, ktorá bola založená v roku 1999 a neskôr kúpená spoločnosťou Google. Umožňuje používateľom jednoducho publikovať svoj obsah online prostredníctvom šablón a editorov prispôsobených pre blogovanie. Blogger je populárny pre svoju jednoduchosť použitia a integráciu s ďalšími službami Google, ako je napríklad Google Analytics.
 
 
 

20. Authorstream

 
AuthorStream je online platforma, ktorá umožňuje používateľom vytvárať, zdieľať a prezentovať svoje prezentácie.
 
 
 

21. Wattpad

 
Wattpad je online platforma zameraná na publikovanie a zdieľanie príbehov a kníh, ktoré sú vytvorené komunitou autorov a čitateľov.
 
 
 

22. Slideshare

 
SlideShare je online platforma, ktorá umožňuje používateľom zdieľať a prehliadať prezentácie, dokumenty, videá a ďalší obsah. Umožňuje jednoducho nahrávať a zdieľať obsah vo formáte PowerPoint, PDF a ďalšie, čím poskytuje možnosť šíriť a objavovať vedomosti a informácie v rôznych oblastiach. Platforma je známa svojou širokou škálou témat a je populárna medzi profesionálmi, študentmi a tvorcami obsahu.
 
 
 

23. Pearltrees

 
Pearltrees je platforma na organizovanie a zdieľanie obsahu pomocou vizuálneho konceptu perličiek a stromov. Používatelia môžu organizovať svoj obsah (webové stránky, obrázky, videá) do stromov, čím vytvárajú prehľadné a štruktúrované kolekcie. Je to nástroj vhodný na objavovanie obsahu, spoluprácu a zdieľanie záujmov s ostatnými.
 
 
 

24. Unsplash

 
Unsplash je platforma, ktorá ponúka bezplatné fotografie vo vysokom rozlíšení, ktoré sú dostupné na voľné použitie bez autorských práv. Je to populárny zdroj obrázkov pre kreatívne projekty a webové aplikácie.
 
 
 

25. Issuu

 
Issuu je platforma, ktorá umožňuje publikovanie, zdieľanie a prezeranie digitálnych časopisov, kníh, katalógov a iných tlačených médií online. Umožňuje autorom a vydavateľom distribuovať ich obsah širokej verejnosti prostredníctvom digitálnych publikácií, ktoré sú interaktívne a ľahko dostupné online. Issuu je populárny nástroj pre publikáciu obsahu a je využívaný profesionálmi, tvorcami obsahu a čitateľmi na celom svete.
 
 
 

26. Imgflip

 
Imgflip je online platforma a nástroj na tvorbu a zdieľanie memov a obrázkových makier. Umožňuje používateľom jednoducho vytvárať vtipné obrázky, memy a GIFy pomocou existujúcich šablón alebo nahraním vlastných obrázkov. Imgflip poskytuje rôzne nástroje na úpravu obrázkov, textov a efektov, čím umožňuje jednoduché vytváranie obsahu, ktorý sa môže ľahko zdieľať na sociálnych médiách a iných online platformách.
 
 
 

27. Flickr

 
Flickr je online platforma zameraná na zdieľanie fotografií a videí. Umožňuje používateľom nahrať, organizovať a zdieľať svoje obrázky vo vysokom rozlíšení. Je známy svojou aktívnou komunitou fotografov a poskytuje nástroje na správu a vyhľadávanie obsahu.
 
 
 

28. Pexels

 
Pexels je platforma, ktorá poskytuje bezplatné fotografie a videá vo vysokom rozlíšení na voľné použitie. Tieto zdroje sú dostupné bez autorských práv a môžu byť využité pre komerčné aj nekomerčné účely. Pexels je populárny medzi kreatívnymi profesionálmi, ktorí hľadajú kvalitné obrázky pre svoje projekty a webstránky.
 
 
 

29. Pixabay

 
Pixabay je platforma, ktorá poskytuje bezplatné fotografie, ilustrácie, vektory a videá vo vysokom rozlíšení, ktoré sú dostupné na voľné použitie bez autorských práv. Je to populárny zdroj pre kreatívnych profesionálov, ktorí hľadajú kvalitné obrázky pre svoje projekty a webstránky.
 
 
 

30. Folkd

 
Folkd je sociálna záložkovacia služba, ktorá umožňuje používateľom zdieľať a objavovať záložky webových stránok. Používatelia môžu uložiť svoje obľúbené webové stránky do svojich profilov a zdieľať ich s ostatnými. Táto služba tiež umožňuje vyhľadávať a prehliadať záložky iných používateľov podľa tém a záujmov. Folkd je užitočný nástroj pre organizáciu a zdieľanie zaujímavých obsahov a zdrojov na internete.
 
 
 

31. Weheartit

 
Weheartit je sociálna sieť a platforma na zdieľanie obrázkov, ktorá umožňuje používateľom objavovať, zdieľať a zbierať obrázky a inšpirácie. Je populárna medzi mladými ľuďmi, ktorí sa radi inšpirujú a zdieľajú vizuálny obsah. Používatelia môžu vytvárať kolekcie (tzv. "collections") svojich obľúbených obrázkov a prezerávať obsah podľa rôznych tém a kategórií. We Heart It tiež poskytuje možnosť sledovania iných používateľov a komentovania ich zdieľaného obsahu.
 
 
 

32. Apsense

 
Apsense je sociálna obchodná platforma, ktorá umožňuje používateľom vytvárať svoje online podniky, pripájať sa k obchodným skupinám a sietiť s ostatnými profesionálmi. Slúži ako miesto na propagáciu svojich produktov a služieb, zdieľanie obsahu a nadväzovanie obchodných kontaktov. Apsense tiež ponúka rôzne nástroje a funkcie na podporu podnikania, vrátane blogovania, diskusií, otázok a odpovedí a marketingových možností.
 
 
 

33. Scoopit

 
Scoop.it je platforma, ktorá umožňuje používateľom objavovať, zbierať a zdieľať obsah na základe ich záujmov a tém. Používatelia môžu vytvárať svoje vlastné zbernice obsahu ("Scoop.it") a organizovať materiály ako články, blogy a videá do tématických kolekcií. Platforma tiež podporuje interakciu medzi používateľmi, ako je zdieľanie a komentovanie obsahu. Je to užitočný nástroj pre profesionálov a nadšencov do obsahu, ktorí chcú efektívne spravovať a zdieľať relevantný obsah online.
 
 
 

34. Listly

 
Listly je platforma, ktorá umožňuje používateľom vytvárať, zdieľať a objavovať zoznamy obsahu na rôzne témy. Je to nástroj, kde môžete vytvárať zoznamy obsahujúce texty, obrázky, videá a ďalšie prvky, ktoré môžu byť ľahko zdieľané a integrované na rôzne platformy. Listly tiež podporuje spoluprácu, hodnotenie a komentovanie položiek v zoznamoch. Je ideálny pre tých, ktorí chcú organizovať a zdieľať obsah v prehľadnej a interaktívnej forme.
 
 
 

35. Mix

 
Mix je platforma na objavovanie a zdieľanie obsahu, ktorá umožňuje používateľom prechádzať rôznymi témami a objavovať nové články, videá, obrázky a ďalší obsah na základe ich záujmov. Je to nástroj na personalizované objavovanie obsahu a interakciu s komunitou.
 
 
 

36. Crunchbase

 
Crunchbase je online platforma, ktorá poskytuje informácie o podnikoch, startupoch, investíciách, akvizíciách a ďalších dôležitých udalostiach v technologickom priemysle. Je to užitočný zdroj pre podnikateľov, investorov a profesionálov, ktorí sledujú dynamiku a trendy vo svete technológií a startupov. Crunchbase zahrňuje profily firiem, ich vývoj, financovanie, vedenie a ďalšie relevantné informácie.
 
 
 

37. Google My Business

 
Google My Business (GMB) je bezplatný nástroj od Google, ktorý umožňuje firmám a podnikateľom spravovať svoje firmy online v rámci rôznych služieb Google, ako je Google Hľadanie a Google Mapy.
 
 
 

38. Foursquare

 
Foursquare je platforma, ktorá umožňuje používateľom objavovať a zdieľať miesta a podniky v ich okolí. Pôvodne slúžila na odporúčanie reštaurácií a miest na základe recenzií a odporúčaní od ostatných používateľov. Dnes Foursquare ponúka aj ďalšie funkcie, ako je možnosť sledovať svoje návštevy a zdieľať svoje skúsenosti s miestnymi podnikmi. Platforma je užitočná pre cestovateľov a tých, ktorí hľadajú odporúčania na základe lokality a záujmov.
 
 
 

39. Yelp

 
Yelp je online platforma, ktorá umožňuje používateľom vyhľadávať, hodnotiť a recenzovať rôzne podniky a služby. Je populárna medzi ľuďmi hľadajúcimi recenzie reštaurácií, obchodov, hotelov a ďalších podnikov.
 
 
 

40. TestFreaks

 
TestFreaks je platforma, ktorá zhromažďuje recenzie a hodnotenia produktov z rôznych zdrojov na jednom mieste. Umožňuje používateľom získať prehľad o rôznych produktoch na základe reálnych skúseností a názorov iných spotrebiteľov. Je to užitočný nástroj pre tých, ktorí vyhľadávajú informácie a porovnávajú produkty pred ich nákupom.
 
 
 

41. Citysearch

 
Citysearch je online platforma, ktorá poskytuje informácie o rôznych miestnych podnikoch, ako sú reštaurácie, hotely, obchody a ďalšie služby. Umožňuje používateľom vyhľadávať podniky na základe lokality a kategórií, zobrazovať hodnotenia a recenzie od iných používateľov a poskytuje detailné informácie o otváracích hodinách, kontaktných údajoch a ďalších relevantných údajoch. Citysearch je užitočný pre ľudí, ktorí hľadajú miestne podniky a chcú sa rozhodnúť na základe skúseností a názorov iných zákazníkov.
 
 
 

42. TripAdvisor

 
TripAdvisor je popredná online platforma, ktorá poskytuje recenzie, hodnotenia a informácie o cestovateľských destináciách, hoteloch, reštauráciách a atrakciách po celom svete.
 
 
 

43. Wix

 
Wix je platforma na tvorbu webových stránok, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať webové stránky bez nutnosti programovania. Poskytuje editor „drag and drop“, ktorý umožňuje jednoduché pridávanie textu, obrázkov, videí a ďalších prvkov. Je vhodná pre jednotlivcov aj firmy, ktoré potrebujú rýchlo a ľahko vytvoriť a spravovať svoje webstránky.
 
 
 

44. Weebly

 
Weebly je platforma na tvorbu webových stránok, ktorá umožňuje jednoducho vytvoriť a spravovať webové stránky, blogy a online obchody pomocou intuitívneho editora „drag and drop“. Je ideálna pre jednotlivcov a malé firmy, ktoré hľadajú rýchly a ľahký spôsob na vytvorenie svojej webovej stránky bez potreby programovacích zručností.
 
 
 

45. About.me

 
About.me je platforma, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať osobné webové stránky, ktoré slúžia ako digitálna vizitka alebo online portfolio. Užívatelia môžu na svojom About.me profile zdieľať informácie o sebe, svojich záujmoch, odkazy na svoje sociálne siete a iné relevantné údaje. Táto platforma je vhodná pre jednotlivcov, ktorí chcú vytvoriť jednoduchú a štýlovú online prítomnosť, ktorú môžu ľahko zdieľať s ostatnými.
 
 
 

46. Strikingly

 
Strikingly je platforma na jednoduché vytváranie mobilne priateľných webových stránok pomocou intuitívneho editora „drag and drop“. Je ideálna pre užívateľov, ktorí potrebujú rýchlo a ľahko vytvoriť modernú webstránku bez potreby technických zručností. Strikingly ponúka široký výber šablón a funkcií, vrátane možností pre blogovanie, formuláre a online obchody.
 
 
 

47. Site123

 
Site123 je platforma na tvorbu webových stránok, ktorá je určená pre užívateľov bez technických znalostí. Ponúka jednoduchý editor s funkciami „drag and drop“, široký výber šablón optimalizovaných pre rôzne typy stránok (ako blogy, obchody) a základné nástroje na SEO, integráciu so sociálnymi médiami a online platby. Je ideálna pre jednotlivcov a malé firmy, ktoré potrebujú rýchlo a ľahko vytvoriť webovú stránku.
 
 
 

48. Google sites

 
Google Sites je bezplatná platforma na tvorbu webových stránok od spoločnosti Google, ktorá umožňuje jednoduché vytváranie a úpravy webových stránok pomocou užívateľsky prívetivého editora. Ponúka integráciu so službami Google ako Google Drive a Google Kalendár, široký výber šablón a možnosti prispôsobenia. Je ideálna pre jednotlivcov aj tímy, ktoré potrebujú rýchlo a efektívne vytvoriť webové stránky bez potreby pokročilých technických znalostí.
 
 
 

49. Booklikes

 
BookLikes je platforma zameraná na knižné komunity, ktorá umožňuje čitateľom zdieľať svoje knižné recenzie, hodnotenia a diskutovať o knihách. Je to prostredie, kde môžu čitatelia vytvárať svoje vlastné knižné blogy, sledovať ostatných čitateľov, objavovať nové knihy a komunikovať cez diskusné fóra. BookLikes tiež umožňuje užívateľom integrovať svoje recenzie s inými sociálnymi médiami a platformami, čo robí zdieľanie knižných zážitkov ľahkým a prístupným. Je to ideálne miesto pre vášnivých čitateľov, ktorí chcú zdieľať svoju lásku k knihám s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.
 
 
 

50. Kinja

 
Kinja je platforma určená na zdieľanie obsahu a komunitnú diskusiu, ktorá sa zameriava na rôzne témy, ako sú technológia, kultúra, politika a životný štýl. Užívatelia môžu publikovať články, diskutovať cez komentáre a sledovať obsah od iných používateľov. Je to dynamické prostredie, ktoré podporuje otvorenú výmenu názorov a nápadov medzi členmi komunity.
 
 
 

51. Tripoto

 
Tripoto je platforma zameraná na cestovanie, ktorá umožňuje cestovateľom zdieľať svoje cestovateľské príbehy, fotografie, skúsenosti a tipy z rôznych destinácií po celom svete. Užívatelia môžu vytvárať svoje vlastné cestovateľské blogy, sledovať a komentovať príspevky ostatných cestovateľov a inšpirovať sa novými miestami na cestovanie. Tripoto tiež ponúka možnosť plánovať svoje cesty a objavovať nové destinácie na základe odporúčaní a skúseností ostatných cestovateľov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí milujú cestovanie a chcú zdieľať svoje dobrodružstvá s globálnou komunitou cestovateľov.
 
 
 

52. Blogolize

 
Blogolize je platforma na tvorbu webových stránok a blogov.
 
 
 

53. SimpleSite

 
SimpleSite je jednoduchá platforma na tvorbu webových stránok, ktorá je navrhnutá pre užívateľov bez technických zručností. Ponúka užívateľsky prívetivý editor s funkciami „taž a pusť“, čo umožňuje jednoducho pridávať texty, obrázky a ďalší obsah na webové stránky
 
 
 

54. Devpost

 
Devpost je online platforma pre vývojárov, kde môžu prezentovať svoje projekty, objavovať nové hackathony a súťaže, získať spätnú väzbu a spolupracovať s ostatnými vývojármi. Slúži tiež ako nástroj pre spoločnosti na organizovanie a riadenie hackathonov a iných vývojárskych podujatí. Vývojári môžu prostredníctvom Devpostu získať uznanie a príležitosti na kariérny rast.
 
 
 

55. Gifyu

 
Gifyu je online platforma určená na hostovanie a zdieľanie animovaných obrázkov vo formáte GIF. Používatelia môžu nahrávať svoje GIFy na stránku, získať odkazy na ich zdieľanie na sociálnych médiách, fórach a iných webových stránkach, a prezerať si populárne a trendujúce GIFy. Platforma poskytuje jednoduchý a rýchly spôsob, ako zdieľať krátke animované klipy bez potreby registrácie.
 
 
 

56. Gab

 
Gab je sociálna sieť, ktorá sa zameriava na slobodu prejavu a alternatívu k mainstreamovým sociálnym médiám. Bola založená v roku 2016 a často priťahuje používateľov, ktorí boli zablokovaní alebo obmedzení na iných platformách. Gab umožňuje zdieľanie príspevkov, obrázkov, videí a odkazov, podobne ako iné sociálne siete, ale kladie dôraz na minimálnu moderáciu obsahu a ochranu slobody prejavu. Platforma bola predmetom kontroverzií kvôli tomu, že sa na nej objavuje nenávistný a extrémistický obsah.
 
 
 

57. Blogadda

 
Blogadda je je online platforma určená pre blogerov a čitateľov blogov. Umožňuje blogerom zdieľať svoje príspevky, získavať širšie publikum a zapájať sa do rôznych komunitných aktivít. Blogadda tiež organizuje rôzne súťaže, kampane a propagačné akcie, ktoré pomáhajú blogerom získať uznanie a odmeny. Čitatelia môžu objavovať nové blogy, čítať príspevky z rôznych kategórií a nasledovať svojich obľúbených autorov. Platforma tak podporuje blogerskú komunitu a zvyšuje viditeľnosť blogerov v Indii.
 
 
 

58. Topseos

 
Topseos je online platforma, ktorá hodnotí a recenzuje poskytovateľov služieb v oblasti digitálneho marketingu a optimalizácie pre vyhľadávače (SEO). Jej cieľom je pomôcť podnikom nájsť najlepších dodávateľov SEO, PPC, sociálnych médií, návrhu webových stránok a ďalších marketingových služieb. TopSEOs pravidelne zverejňuje rebríčky a recenzie, ktoré sú založené na rôznych kritériách, ako sú výkonnosť, zákaznícka spokojnosť, inovatívnosť a kvalita služieb. Platforma poskytuje hodnotné informácie pre spoločnosti hľadajúce spoľahlivých a efektívnych marketingových partnerov.
 
 
 

59. Bumppy

 
Bumppy je online platforma zameraná na tvorbu a zdieľanie virálneho obsahu. Zahŕňa širokú škálu tém, ako sú zábava, životný štýl, umenie, kultúra, cestovanie, vzťahy a motivácia. Cieľom Bumppy je inšpirovať a zabávať svoje publikum prostredníctvom pútavých článkov, videí, obrázkov a príbehov. Platforma sa snaží byť zdrojom pozitívneho a zaujímavého obsahu, ktorý oslovuje široké spektrum čitateľov.
 
 
 

60. Zumvu

 
Zumvu je platforma pre digitálny marketing a správu sociálnych médií, ktorá umožňuje podnikom plánovať, spravovať a analyzovať svoje marketingové kampane. Platforma ponúka nástroje na automatizáciu publikovania príspevkov na rôznych sociálnych sieťach, sledovanie výkonnosti kampaní, správu obsahu a analytické prehľady. Zumvu je navrhnutý tak, aby pomohol podnikom zefektívniť svoje marketingové úsilie, zlepšiť angažovanosť na sociálnych médiách a dosiahnuť lepšie výsledky z ich online marketingových stratégií.
 
 
 

61. Tuugo

 
Tuugo je online obchodný adresár a platforma, ktorá umožňuje podnikom a službám prezentovať svoje ponuky, kontaktovať potenciálnych zákazníkov a zvyšovať svoju viditeľnosť na internete. Firmy môžu vytvárať svoje profily, pridávať informácie o svojich produktoch a službách, zdieľať kontaktné údaje a získavať recenzie od zákazníkov. Tuugo pokrýva široké spektrum odvetví a slúži ako nástroj pre spotrebiteľov na vyhľadávanie a nájdenie miestnych aj medzinárodných firiem. Platforma podporuje interakciu medzi podnikmi a zákazníkmi, čím napomáha budovaniu obchodných vzťahov.
 
 
 

62. Pxhere

 
Pxhere je online platforma, ktorá ponúka bezplatné fotografie s vysokým rozlíšením pre osobné a komerčné použitie. Všetky obrázky na Pxhere sú zverejnené pod licenciou Creative Commons CC0, čo znamená, že ich môžete kopírovať, upravovať a distribuovať bez požiadavky na povolenie alebo uvedenie autora. Platforma poskytuje širokú škálu kategórií, ktoré zahŕňajú prírodu, technológie, ľudí, architektúru a mnoho ďalších, čo uľahčuje nájdenie vhodného obrázka pre vaše projekty. Pxhere je cenným zdrojom pre grafických dizajnérov, bloggerov, marketingových odborníkov a ďalších tvorcov obsahu.
 
 
 

63. Facebook

 
Facebook je populárna sociálna sieť, ktorá bola založená 4. februára 2004 Markom Zuckerbergom a jeho spolubývajúcimi na Harvardskej univerzite. Umožňuje používateľom vytvárať osobné profily, pridávať priateľov, zdieľať statusy, fotografie, videá, a komunikovať prostredníctvom správ. Facebook sa stal globálnou platformou pre spojenie ľudí, marketing, podnikanie a sociálne interakcie.
 
 
 

64. Youtube

 
YouTube je globálna platforma na zdieľanie videí, ktorá bola založená 14. februára 2005 Chadom Hurleyom, Steveom Chenom a Jawedom Karimom. Používatelia môžu nahrávať, zdieľať a prezerať videá rôznych žánrov, vrátane hudby, vzdelávania, vlogov, recenzií a mnohých ďalších. YouTube sa stal jedným z najväčších zdrojov videoobsahu na internete a významným nástrojom pre tvorcov obsahu, marketing a zábavu. V roku 2006 ho kúpil Google.
 
 
 

65. SoundCloud

 
SoundCloud je online platforma pre distribúciu a zdieľanie hudby, ktorá umožňuje umelcom nahrávať, propagovať a distribuovať svoje skladby. Bola založená v roku 2007 v Berlíne a stala sa obľúbeným miestom pre nezávislých hudobníkov, DJov a producentov, ktorí chcú zdieľať svoju tvorbu so svetom. Používatelia môžu počúvať hudbu zadarmo, vytvárať si vlastné playlisty, komentovať skladby a sledovať svojich obľúbených umelcov. SoundCloud tiež ponúka analytické nástroje pre tvorcov, ktoré im pomáhajú sledovať výkonnosť ich hudby a lepšie pochopiť svojich poslucháčov. Platforma podporuje rôzne žánre a štýly hudby, čo ju robí rozmanitou a prístupnou pre široké spektrum poslucháčov.
 
 
 

66. Livejournal

 
Livejournal je online platforma zameraná na blogovanie a sociálnu sieť, ktorá bola založená v roku 1999. Je známa svojimi osobnými blogmi, diskusnými fórami a možnosťou zdieľania obsahu medzi používateľmi. LiveJournal umožňuje svojim používateľom publikovať textové príspevky, obrázky, videá a iný obsah, a interagovať s ostatnými členmi komunity prostredníctvom komentárov a značiek (tags). Platforma bola populárna najmä v prvých desaťročiach 21. storočia, ale v posledných rokoch stratila na význame v dôsledku nástupu iných sociálnych sietí a blogovacích platforiem.
 
 
 

67. Issue

 
Issue je online platforma na konvertovanie PDF súborov do interaktívnych flipbookov.
 
 
 

68. Digg

 
Digg bol pôvodne sociálny agregátor spravodajstva a obsahu, ktorý umožňoval používateľom hlasovať a zdieľať obsah z internetu. Bola to platforma, kde populárne príspevky získavali viac viditeľnosti na základe počtu hlasov (hlasovanie "nahor" alebo "nadol"). Digg bol populárny v 2000-tych rokoch ako alternatíva k iným agregátorom spravodajstva. V neskorších rokoch sa Digg transformoval na platformu zameranú na originálny obsah a video, kde boli príspevky kurátované redakciou.
 
 
 

69. Slashdot

 
Slashdot je populárna technologická novinová stránka a komunitný portál, ktorý sa zameriava na spravodajstvo a diskusie o informačných technológiách a súvisiacich témach. Bola založená v roku 1997 a je známa svojimi správami o nových technológiách, softvéri, hardvéri, bezpečnosti počítačov a voľne prístupným obsahom. Slashdot sa vyznačuje svojimi komentármi a diskusiami, ktoré umožňujú čitateľom diskutovať o článkoch a téme dňa. Je to platforma, ktorá sa výrazne podieľala na formovaní technologickej kultúry a komunity v priebehu rokov.
 
 
 

70. Typepad

 
Typepad je platforma na blogovanie, ktorá umožňuje používateľom vytvárať a spravovať svoje vlastné blogy. Bola založená v roku 2003 a patrí medzi jedny z pionierov v oblasti komerčného blogovania. Typepad ponúka užívateľom širokú škálu šablón na prispôsobenie ich blogov, ako aj nástroje na jednoduché publikovanie textových príspevkov, obrázkov, videí a ďalšieho obsahu. Je známe svojou jednoduchosťou použitia a možnosťami na prispôsobenie vzhľadu blogov podľa potrieb užívateľov. Platforma bola obľúbená predovšetkým v raných rokoch 2000, ale v posledných rokoch sa jej popularita postupne znížila v dôsledku nástupu iných blogovacích a publikačných platforiem.
 
 
 

71. Hubpages

 
Hubpages je online platforma, ktorá umožňuje užívateľom publikovať články, recenzie, príbehy a iný obsah. Bola založená v roku 2006 a funguje ako komunitná platforma, kde autori môžu zdieľať svoje znalosti a skúsenosti s ostatnými. HubPages umožňuje vytvárať stránky nazývané "Huby", ktoré môžu obsahovať text, obrázky, videá a ďalší multimediálny obsah. Na HubPages môžu autori zarábať prostredníctvom reklám a partnerských programov, ako je Google AdSense. Platforma ponúka nástroje na sledovanie návštevnosti, analýzu výkonnosti a ďalšie funkcionality, ktoré pomáhajú autorom spravovať a optimalizovať ich obsah pre lepšiu viditeľnosť a dosah. HubPages bola populárna medzi blogermi a kreatívnymi spisovateľmi, ktorí hľadali miesto na zdieľanie svojich nápadov a názorov s online komunitou.
 
 
 

72. Ask.fm

 
Ask.fm je
sociálna sieť, ktorá umožňuje používateľom položiť otázky a zdieľať odpovede s ostatnými členmi komunity. Bola založená v roku 2010 a umožňuje anonymné položenie otázok, čo umožňuje užívateľom zodpovedať otázky o sebe alebo o čomkoľvek inom. Platforma je populárna medzi mladými ľuďmi, ktorí hľadajú spôsob, ako sa podeliť o svoje názory, získavať odpovede na otázky a komunikovať s ostatnými. Ask.fm ponúka možnosti sledovania užívateľov, sledovania ich odpovedí a interakcií s nimi. Užívatelia môžu tiež postupne odhaľovať svoju identitu a navzájom sa pripájať ako priatelia. Platforma sa snaží vytvoriť otvorené a zábavné prostredie pre otvorenú komunikáciu a zdieľanie myšlienok medzi jej užívateľmi.
 
 
 

73. Manta

 
Manta je online platforma zameraná na podporu malých a stredných podnikov (MSP). Poskytuje podnikateľom prístup k informáciám o iných firmách, ako aj nástroje na zvyšovanie viditeľnosti ich vlastného podnikania. Užívatelia Manta môžu vyhľadávať informácie o firmách, vrátane kontaktných údajov, hodnotení a recenzií od zákazníkov, a získavať dôležité obchodné údaje pre svoje rozhodovanie. Platforma tiež ponúka rôzne služby a nástroje na podporu marketingu, ako sú SEO nástroje, katalógy firiem a ďalšie. Manta je užitočným zdrojom pre podnikateľov a MSP, ktorí hľadajú informácie o konkurenčnom prostredí a možnostiach rastu svojho podnikania.
 
 
 

74. YellowPages

 
YellowPages je
online a tlačený adresár, ktorý zobrazuje informácie o rôznych podnikoch a službách v určitom regionálnom obvode. Tieto informácie zahŕňajú adresy, telefónne čísla, webové stránky a iné kontaktné údaje, ako aj popisy služieb alebo produktov, ktoré podniky poskytujú. YellowPages bývala najznámejšia ako tlačený adresár, ktorý sa distribuoval do domácností a bytov, ale v súčasnosti sa jej online verzia stala dôležitejšou. Online verzia YellowPages ponúka vyhľadávanie podnikov podľa rôznych kritérií, ako sú lokácia, odvetvie, hodnotenia od zákazníkov a ďalšie. Táto platforma je užitočným nástrojom pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú miestne podniky a služby, a pre podnikateľov, ktorí chcú zvýšiť viditeľnosť a prístupnosť svojho podnikania.
 
 
 

75. Bing Places

 
Bing Places je služba poskytovaná spoločnosťou Microsoft, ktorá umožňuje podnikom spravovať ich online prítomnosť a zobrazenie vo vyhľadávači Bing. Ide o platformu, ktorá umožňuje podnikom a miestnym prevádzkam pridávať a aktualizovať informácie o svojom podnikaní, ako sú adresa, kontaktné údaje, otváracie hodiny, fotky a ďalšie relevantné údaje. Bing Places umožňuje podnikom zvýšiť svoju viditeľnosť vo vyhľadávači Bing a ďalších službách spoločnosti Microsoft, ako je napríklad mapovanie v aplikácii Windows a mapy Bing. Je to užitočný nástroj pre podniky, ktoré chcú zabezpečiť, aby ich zákazníci mali prístup k aktuálnym informáciám o ich podnikaní pri vyhľadávaní na internete.
 
 
 

76. PRLog

 
PRLog je online platforma, ktorá umožňuje firmám a jednotlivcom distribuovať ich tlačové správy a ďalšie PR materiály. Táto platforma je zameraná na zvyšovanie viditeľnosti a šírenie informácií o nových produktov, udalostiach, výskumoch a ďalších dôležitých správach. Užívatelia PRLog môžu vytvárať bezplatné účty a nahrávať tlačové správy, ktoré sú následne zdieľané cez ich distribučné siete a partnerské kanály. Je to užitočný nástroj pre marketingové a PR kampane, ktorý pomáha zvýšiť mediálnu expozíciu a zabezpečiť, aby správy boli dostupné pre široké publikum a novinárov.
 
 
 

77. OpenPR

 
OpenPR je online platforma zameraná na distribúciu tlačových správ a PR materiálov. Umožňuje firmám, organizáciám a jednotlivcom zverejňovať ich tlačové správy a novinky, aby zvýšili svoju mediálnu expozíciu a šírili informácie o svojich produktov, službách alebo udalostiach. Na OpenPR si užívatelia môžu vytvárať bezplatné účty a nahrávať svoje tlačové správy, ktoré sú potom distribuované cez ich sieť partnerských webstránok, novinárov a mediálnych odborníkov. Týmto spôsobom sa snaží uľahčiť komunikáciu a zvyšovať viditeľnosť správ a udalostí, ktoré majú byť zverejnené verejne. Platforma je nástrojom pre efektívne šírenie informácií a podporu PR stratégií rôznych organizácií.
 
 
 

78. PR.com

 
PR.com je online platforma zameraná na PR (Public Relations) a marketingové služby, ktorá poskytuje možnosti pre firmy a jednotlivcov zverejňovať ich tlačové správy, články a iné informácie o svojom podnikaní. Užívatelia PR.com môžu vytvárať profily pre svoje spoločnosti, pridávať informácie o produktoch a službách, ako aj zdieľať aktuality a tlačové správy. Platforma slúži na zvyšovanie mediálnej expozície pre podniky a organizácie, ktoré chcú zlepšiť svoju viditeľnosť a získať pozornosť médií a verejnosti. PR.com taktiež poskytuje možnosti prehľadávania a vyhľadávania informácií o firmách a ich produktách, čím podporuje komunikáciu a interakciu medzi rôznymi obchodnými subjektmi a zákazníkmi.
 
 
 

79. Scribd

 
Scribd je digitálna platforma, ktorá umožňuje používateľom zdieľať, objavovať a čítať rôzne typy obsahu, ako sú knihy, články, dokumenty, audioknihy a ďalšie. Bola založená v roku 2007 a poskytuje prístup k rozsiahlej knižnici obsahu, ktorú môžu používatelia prezerávať a prečítavať online. Scribd je známy svojou službou predplatného, ktoré umožňuje neobmedzený prístup k obsahu za mesačný poplatok. Okrem toho, že je Scribd platformou pre čítanie a zdieľanie obsahu, tiež podporuje autorské práva a ponúka možnosti publikovať a zdieľať vlastný obsah. Užívatelia môžu pridávať svoje vlastné dokumenty, knihy a ďalší obsah do komunity, čo umožňuje ďalším používateľom prezeranie a stiahnutie. Scribd je populárna medzi čitateľmi, študentmi, profesionálmi a všetkými, ktorí hľadajú prístup k širokému spektru literárnych a informačných diel.
 
 
 

80. MediaFire

 
MediaFire je cloudová úložisková služba, ktorá umožňuje používateľom ukladať, zdieľať a spravovať svoje súbory online. Bola založená v roku 2006 a poskytuje bezplatné a platené úrovne členstva, ktoré sa líšia v dostupnom úložnom priestore a ďalších funkcionalitách. Používatelia MediaFire môžu nahrávať rôzne typy súborov, ako sú fotografie, videá, dokumenty a ďalšie, do svojich osobných cloudových úložísk. Tieto súbory môžu byť následne zdieľané pomocou odkazov, čo umožňuje ostatným prístup k súborom bez nutnosti ich priameho sťahovania. Okrem toho, že slúži ako cloudové úložisko, MediaFire tiež ponúka funkcie ako automatické zálohovanie súborov, synchronizáciu medzi zariadeniami a možnosť streamovania médií. Je populárna medzi užívateľmi, ktorí potrebujú bezpečné a spoľahlivé miesto pre uchovávanie a zdieľanie svojich digitálnych súborov.
 
 
 

81. Photobucket

 
Photobucket je online platforma zameraná na správu a zdieľanie fotografického obsahu. Umožňuje používateľom ukladať, organizovať a zdieľať svoje fotografie a videá cez internet. Služba bola pôvodne založená v roku 2003 a poskytuje možnosti pre nahrávanie, úpravu a zdieľanie multimediálneho obsahu. Používatelia môžu vytvárať albumy, zdieľať fotografie s rodinou a priateľmi, a pridávať svoje obľúbené snímky do komunity. Photobucket tiež poskytuje možnosť vytvárania odkazov pre zdieľanie obrázkov na rôznych platformách sociálnych médií a webových stránok. Aj keď sa Photobucket pôvodne preslávila ako jednoduchá a populárna platforma na zdieľanie fotografií, v posledných rokoch jej popularita klesla a platforma sa snaží zaujať svoje miesto v konkurencii s modernými službami na cloudové úložisko a zdieľanie médií.
 
 
 

82. Imgur

 
Imgur je populárna online platforma určená na zdieľanie obrázkov a grafiky. Bola založená v roku 2009 a rýchlo sa stala obľúbenou medzi užívateľmi internetu, najmä na sociálnych médiách ako Reddit. Hlavnou funkciou Imgur je možnosť nahrávať obrázky a GIFy a zdieľať ich s ostatnými pomocou jedinečných odkazov. Medzi ďalšie významné funkcie Imgur patrí komunitný aspekt, kde používatelia môžu komentovať a hodnotiť obrázky, ako aj vytvárať a prezerávať galérie rôznych kategórií. Platforma tiež ponúka nástroje na úpravu obrázkov a možnosti vytvárania meme obrázkov, čo ju robí obľúbenou vo svete internetovej kultúry. Imgur je známy svojou jednoduchosťou použitia, rýchlosťou nahrávania a možnosťou anonymného zdieľania obrázkov, čo ju robí ideálnou pre rýchle zdieľanie a diskusiu o vizuálnom obsahu online.
 
 
 

83. DeviantArt

 
DeviantArt je online platforma zameraná na umenie a komunitu, ktorá umožňuje umelcom zdieľať svoje diela a komunikovať s ďalšími kreatívnymi jednotlivcami. Bola založená v roku 2000 a odvtedy sa stala jednou z najväčších online komunít pre umelcov a milovníkov umenia. Na DeviantArt môžu umelci z rôznych oblastí, vrátane kreslenia, maľby, fotografie, digitálneho umenia a iných, zdieľať svoje diela vo forme obrázkov, fotografií, animácií a iných médií. Užívatelia majú možnosť vytvárať si osobné portfóliá, komentovať a hodnotiť diela iných umelcov, ako aj vytvárať a sledovať komunity s rovnakými záujmami. DeviantArt tiež slúži ako platforma pre umelcov na predaj ich prác prostredníctvom DeviantArt Prints, čo umožňuje umelcom zarobiť na svojich dielach. Je to dôležitý zdroj inšpirácie, spätného pohľadu a komunity pre umelcov po celom svete.
 
 
 

84. Twitch

 
Twitch je populárna platforma na živé streamovanie videohier, životného štýlu a ďalšieho obsahu. Bola založená v roku 2011 a rýchlo sa stala jednou z najväčších a najznámejších platform na živé streamovanie na svete. Hlavným cieľom Twitchu je umožniť užívateľom streamovať svoje aktivity v reálnom čase a interagovať s divákmi prostredníctvom chatu. Na Twitchi môžu streameri vysielať svoje hranie videohier, diskutovať o témach zo života, hudby, umenia, športu a ďalších tém. Diváci môžu sledovať živé vysielanie a komunikovať s streamermi pomocou chatu, kde môžu klásť otázky, diskutovať o hre alebo téme, ktorá je aktuálne vysielaná. Twitch tiež ponúka možnosť sledovania archívnych vysielaní, prístup k rôznym kanálom a komunitám, a podporuje interakciu medzi streamermi a ich fanúšikmi. Je to dôležitá platforma pre streamovanie hier, kultúrny fenomén a miesto pre komunitu, ktorá sa zameriava na zdieľanie a sledovanie živých vysielaní.
 
 
 

85. Mixcloud

 
Mixcloud je online platforma zameraná na streamovanie hudby, podcastov a rádiových šou. Bola založená v roku 2008 a umožňuje užívateľom objavovať, streamovať a zdieľať audio obsah v rôznych žánroch a formátoch. Hlavnou charakteristikou Mixcloud je možnosť uploadovať dlhšie audio nahrávky, ako sú DJ mixy, podcasty, rádiové relácie a ďalšie, čo ju robí ideálnou pre hudobníkov, DJov, podcastérov a rádiové stanice. Užívatelia môžu vytvárať svoje vlastné kanály, sledovať ich obľúbené podcasty a mixy, ako aj komentovať a zdieľať audio obsah s ostatnými. Mixcloud ponúka tiež možnosti pre prémiových členov s dodatočnými funkciami, ako sú offline prehrávanie, vyššia kvalita zvuku a ďalšie. Je to platforma, ktorá podporuje kultúru zdieľania a objavovania hudobných a zvukových obsahov medzi komunitou užívateľov.
 
 
 

86. Bandcamp

 
Bandcamp je online platforma určená na predaj a streamovanie hudby, kde umelci môžu nezávisle distribuovať svoju hudbu priamo fanúšikom. Bola založená v roku 2008 a poskytuje umelcom a skupinám možnosť vytvárať svoje vlastné profile, nahrávať svoju hudbu a ponúkať ju na predaj vo formáte digitálneho stiahnutia, fyzických nosičov ako CD alebo vinyl, alebo aj v podobe merchandisingu. Na Bandcamp môžu umelci ponúkať svoju hudbu za cenu, ktorú si sami určia, vrátane možnosti umožniť fanúšikom platiť viac, ako je stanovená cena, ako podpora umelca. Tento prístup je populárny medzi nezávislými hudobníkmi a skupinami, ktorí chcú mať väčší kontrolu nad distribúciou svojej hudby a priame spojenie s ich fanúšikmi. Okrem toho, že funguje ako platforma na predaj a streamovanie hudby, Bandcamp tiež podporuje objavovanie nových hudobných talentov a umožňuje fanúšikom prehliadať a objavovať nové umelcov v rôznych hudobných žánroch. Je to dôležitá platforma pre nezávislých hudobníkov a fanúšikov, ktorí hľadajú novú hudbu a chcú podporiť svojich obľúbených umelcov priamo.
 
 
 

87. ReverbNation

 
ReverbNation jeonline platforma zameraná na podporu hudobníkov a ich kariér. Bola založená v roku 2006 a poskytuje hudobníkom rôzne nástroje na správu ich hudobného obsahu, marketing a rozvoj ich fanúšikovskej základne. Hlavné funkcie ReverbNation zahŕňajú možnosti nahrávania a zdieľania hudby, tvorbu hudobných profilov, vytváranie hudobných kampaní a možnosti prezentácie na živých vystúpeniach. Platforma umožňuje hudobníkom spravovať svoje hudobné portfolio, získavať feedback od fanúšikov a profesionálov v priemysle a zvyšovať svoju viditeľnosť. Okrem toho ReverbNation ponúka nástroje na analýzu dát, ktoré pomáhajú hudobníkom pochopiť ich publikum a efektívne riadiť ich marketingové kampane. Je to užitočný nástroj pre nezávislých hudobníkov, ktorí hľadajú spôsoby, ako posilniť svoju prítomnosť v hudobnom priemysle a rozvíjať svoju kariéru.
 
 
 

88. Podbean

 
Podbean je platforma zameraná na podcasting, ktorá umožňuje jednotlivcom a organizáciám vytvárať, hostovať a distribuovať svoje podcasty online. Bola založená v roku 2006 a rýchlo sa stala populárnou vo svete podcastovania. Na Podbean môžu užívatelia vytvárať svoje vlastné podcasty jednoducho pomocou webového rozhrania alebo mobilnej aplikácie. Platforma ponúka rôzne nástroje a funkcie na nahrávanie, úpravu a správu audio obsahu. Užívatelia môžu tiež plánovať publikovanie epizód, sledovať štatistiky počúvanosti, interagovať s poslucháčmi a spravovať komentáre a hodnotenia. Podbean podporuje monetizáciu podcastov prostredníctvom rôznych modelov, ako sú prémiové obsahy, reklamné integrácie a podpora darov. Okrem toho ponúka aj distribúciu podcastov na populárne platformy ako Apple Podcasts, Spotify a Google Podcasts, čo umožňuje široký dosah pre podcasty. Je to dôležitá platforma pre podcastérov a poslucháčov, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob na vytvorenie, správu a zdieľanie podcastov na internete.
 
 
 

89. Podomatic

 
Podomatic je ďalšia populárna platforma zameraná na podcasting, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať, hostovať a zdieľať svoje podcasty online. Bola založená v roku 2005 a patrí medzi jednu z prvých služieb zameraných na podcasting. Na Podomatic môžu užívatelia jednoducho nahrávať a spravovať svoje podcasty prostredníctvom webového rozhrania alebo mobilnej aplikácie. Platforma ponúka možnosti pre nahrávanie, úpravu a plánovanie publikovania podcastov. Užívatelia môžu tiež pridať cover art, popisy a tagy pre jednotlivé epizódy a spravovať komentáre od poslucháčov. Podomatic podporuje rôzne formy monetizácie podcastov, vrátane prémiových obsahov, reklám a darov. Užívatelia môžu integrovať svoje podcasty na rôzne platformy, ako sú Apple Podcasts, Spotify a Google Podcasts, čo umožňuje široký dosah a rast ich poslucháčskej základne. Je to dôležitá platforma pre podcastérov, ktorí hľadajú jednoduchý spôsob na vytvorenie a správu svojich podcastov a na budovanie komunity poslucháčov online.
 
 
 

90. Blubrry

 
Blubrry je služba a platforma zameraná na podcasting, ktorá ponúka rôzne nástroje pre vytváranie, hostovanie a správu podcastov. Je známa svojou spoľahlivosťou a špecializáciou na služby pre podcastérov a vydavateľov podcastov.
 
 
 

91. Player FM

 
Player FM je platforma a mobilná aplikácia zameraná na podcasting, ktorá umožňuje užívateľom objavovať, streamovať a sledovať ich obľúbené podcasty.
 
 
 

92. Visual.ly

 
Visual.ly je platforma zameraná na tvorbu a zdieľanie vizuálnych obsahov a infografík. Umožňuje užívateľom vytvárať atraktívne vizuálne materiály, ako sú infografiky, videá a prezentácie, ktoré sú vhodné na zdieľanie na sociálnych médiách, blogoch a webových stránkach. Okrem nástrojov na tvorbu obsahu ponúka Visual.ly aj možnosti pre analytické služby a sledovanie úspešnosti publikovaných vizuálnych príspevkov. Je to užitočná platforma pre marketingové kampane, vzdelávanie a storytelling prostredníctvom vizuálnych médií.
 
 
 

93. Easel.ly

 
Easel.ly je online nástroj na tvorbu infografík, ktorý umožňuje užívateľom jednoducho vytvárať atraktívne vizuálne prezentácie dát a informácií. Tento nástroj je populárny medzi učiteľmi, študentmi, marketérmi a profesionálmi, ktorí potrebujú efektívne a vizuálne príťažlivé spôsoby prezentácie komplexných údajov.
 
 
 

94. Infogr.am

 
Infogr.am je online nástroj na tvorbu interaktívnych infografík a grafických vizualizácií dát. Tento nástroj umožňuje užívateľom jednoducho vytvárať a prispôsobovať rôzne typy grafických prvkov, ako sú grafy, tabuľky a mapy, aby vizuálne reprezentovali svoje údaje a informácie. Infogr.am je široko využívaný pre vytváranie profesionálne vyzerajúcich infografík pre prezentácie, marketingové kampane a vzdelávacie účely. Užívatelia môžu svoje výtvory jednoducho zdieľať online alebo exportovať do rôznych formátov s cieľom ďalšieho využitia.
 
 
 

95. Blogarama

 
Blogarama je platforma, ktorá slúži na indexovanie a zdieľanie blogových článkov z rôznych tém a žánrov. Umožňuje autorom blogov a čitateľom objavovať a prehľadávať rôzne blogy na základe ich záujmov.
 
 
 

96. Alltop

 
Alltop je agregátor správ a obsahových stránok, ktorý organizuje články z rôznych tém a zdrojov na jednom mieste. Bola založená s cieľom poskytnúť užívateľom prehľadný spôsob na objavovanie relevantných a aktuálnych správ a informácií z internetu.
 
 
 

97. BlogEngage

 
BlogEngage je platforma zameraná na blogovanie, ktorá umožňuje blogerom zdieľať svoje články a nájsť nové publikácie iných autorov.
 
 
 

98. MerchantCircle

 
MerchantCircle je online platforma určená pre malé a miestne podniky, ktoré ponúka rôzne nástroje na digitálny marketing, vyhľadávanie a prepojenie s miestnymi zákazníkmi. Táto platforma je zameraná na poskytovanie podnikateľom a malým firmám možnosti propagácie ich služieb a produktov prostredníctvom online profilov, recenzií, blogovania a sociálnych médií.
 
 
 

99. Hotfrog

 
Hotfrog je online platforma, ktorá umožňuje podnikom zaregistrovať svoje firmy a získať online prítomnosť. Je zameraná na podporu malých a stredných podnikov prostredníctvom poskytovania nástrojov na propagáciu a marketing.
 
 
 

100. Superpages

 
Superpages je online platforma, ktorá slúži na vyhľadávanie a zobrazovanie informácií o miestnych podnikoch a službách. Je určená pre užívateľov, ktorí hľadajú miestne firmy, ako sú reštaurácie, obchody, remeselné služby a ďalšie, a chcú získať informácie o ich kontaktoch, otváracích hodinách a recenziách od ostatných zákazníkov.
 
 
 
Ďalšie odkazy
 
image
Chcem svoj vlastný moderný web s webhostingom zadarmo bez časového obmedzenia

Bezpečný

Kvalitný

Mamažment

Tvorba web stránok - cena

Existuje veľa produktov a služieb, na ktoré nie je jednoduché nalepiť cenovku. Jednou z nich je aj tvorba web stránok. Cena za túto službu sa líši v závislosti od rôznych faktorov.

Cena webu

Zdá sa vám 25 eur za hodinu vývoja vášho moderného webu veľa? Áno, mohli by ste platiť menej, ale aj oveľa viac. Aj v tomto prípade platí, že nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci weby. Prečo sa teda pri výbere dodávateľa vášho nového webu oplatí dôkladne zvážiť všetky dostupné možnosti?

Prečo sa oplatí mať vlastný web?

Vravíte si, som malý podnikateľ, nepotrebujem vlastný web. Možno ho zatiaľ nemáte z iných dôvodov. Alebo si myslíte, že vám stačia sociálne siete? Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo by každý mal mať svoju vlastnú webstránku a to najmä na začiatku podnikania.

Rýchlosť a výkon, ktorý si zamilujete

Na rýchlosti záleží. Aspoň pokiaľ ide o webové produkty a služby. Rýchlosť načítavania stránok, rýchlosť odpovede servera a rýchlosť vývoja webu. To si obľúbite vy, vaši zákazníci aj vyhľadávače ako Google.

Rozšírenie vašich zabehnutých systémov o supermoderné funkcie

Máte funkčné webové riešenia, ktoré by ste chceli rozšíriť, zmeniť alebo zefektívniť niektoré ťažkopádne procesy? Rozšírenie vašich zabehnutých systémov o nové supermoderné funkcie je jednoduchšie ako by sa mohlo zdať.

10 typov webových stránok

Existuje mnoho rôznych typov webových stránok, zameraných na rôzne účely a poskytujúcich rôzne funkcie. Pozrime sa na 10 typov supermoderných real-time webstránok, ktoré pre vás dokážeme vytvoriť.
 
Tvoríme moderné, výkonné a kvalitné weby na mieru za mimoriadne výhodné ceny. Za web od nás zaplatíte ešte menej, ako keď si ho prenajmete. A za webhosting, údržbu či aktualizácie u nás nezaplatíte ani cent. Kontaktujte nás a radi vás presvedčíme, že sme ten pravý špecialista pre vaše podnikanie.

WordPress - proti a proti

O WordPresse bolo toho napísaného a povedaného veľa. Niet <div>u, je to jeden z najpoužívanejších (ak nie najpoužívanejší) CMS systém na svete. Praktické skúsenosti s ním máme aj my a aj to je jeden z mnohých dôvodov, prečo podobné riešenia pri tvorbe supermoderného real-time webu nepoužívame.
 
Radi vás presvedčíme, že v pomere cena/výkon s našimi real-time riešeniami nemá WordPress (ani iný CMS) moc veľkú šancu vyhrať.

100 tipov pri výbere ideálneho názvu domény

Výber ideálneho názvu domény pre vašu supermodernú webovú stránku je jedným z najdôležitejších krokov pri budovaní dobrého mena vašej značky v online priestore. Tu je 100 tipov, ktoré vám môžu pri tomto výbere pomôcť.

Nepoužívajte Linktree, ak chcete mať lepšie SEO

Kto dnes nie je na sociálnych sieťach, akoby ani nebol. A o firmách to platí dvojnásobne. Okrem sociálnych sietí dnes firmy investujú aj do kvalitnej SEO optimalizácie. No mnohé z nich pritom robia zbytočnú chybu a teda, že na svojom profile používajú odkaz na Linktree, prípadne inú podobnú službu. Prečo je to zbytočné, ba priam škodlivé pre vaše SEO?

Obojsmerná komunikácia cez WebSocket

V súčasnej ére interaktívnych webových aplikácií sa požiadavky na rýchlu a efektívnu komunikáciu medzi klientmi a servermi zvyšujú. Tradičné HTTP požiadavky síce umožňujú klientovi žiadať dáta od servera, ale čo keď potrebujeme okamžité aktualizácie alebo interakciu v reálnom čase? Na to slúži WebSocket.

WordPress a PrestaShop, open source a jeho najväčšie riziká

Open source softvér (softvér s otvoreným zdrojovým kódom) je jedným z kľúčových pilierov IT odvetvia a prispel k jeho rastu, inováciám a demokratizácii prístupu k technológiám. Všeobecne ide teda o prínosný koncept. Ak sa však bavíme o open source systéme, ktorý tvorí základ backendu či frontendu webu alebo e-shopu, je na mieste si povedať niečo aj o jeho nevýhodách. Nie je ich málo a rozhodne nie sú zanedbateľné.

Konkurencia a etika

Konkurencia je jedným z hlavných dôvodov rozvoja našej spoločnosti. Bez nej by nebola motivácia veci zlepšovať. Preto si ju vážime a rešpektujeme. A sme radi, že tu je. Aj keď sa obklopujeme partnermi a firmami, ktoré sa rovnako ako my snažia hrať fér hru, nevyhneme sa občas prípadom, ktoré pri podnikaní nepoužívajú čisté praktiky.

5 spôsobov webhostingu

Doména a webhosting sú neodmysliteľnou súčasťou každej webstránky. Bez nich váš web nikto neuvidí. Čo to vlastne webhosting je a aké druhy hostingu existujú?

Headless CMS - moderný prístup k tvorbe webu

Headless CMS (Content Management System) je moderný prístup k tvorbe a správe obsahu na webových stránkach a digitálnych aplikáciách. Oproti tradičným CMS, ktoré spájajú obsah a prezentáciu do jedného systému, headless CMS oddeľuje obsah od prezentácie.

Ako získať modernú webovú stránku pre svoj biznis: Sprievodca krok za krokom

Mať v dnešnej dobe modernú webovú stránku je pre váš biznis takmer nevyhnutnosťou. Vaše webové stránky sú vašou online vizitkou a často prvým miestom, kam sa ľudia obrátia, keď hľadajú informácie o vašom podnikaní. Ale ako začať a ako zaistiť, aby vaše webové stránky boli moderné, atraktívne a funkčné? V tomto článku vám ukážeme kroky, ktoré vám pomôžu získať modernú webovú stránku pre váš biznis.

Responzívny dizajn: Prečo je nevyhnutný pre vaše webové stránky

V dnešnej dobe, keď je prístup na internet prostredníctvom rôznych zariadení (od počítačov až po mobilné telefóny a tablety), je dôležité, aby vaše webové stránky boli prispôsobené rôznym obrazovkám a veľkostiam displejov. Práve tu vstupuje do hry responzívny dizajn. Prečo je však responzívny dizajn taký dôležitý pre vaše webové stránky? V tomto článku sa pozrieme na niekoľko kľúčových dôvodov.

Ako zvýšiť návštevnosť vášho webu: 10 účinných stratégií

Zvýšenie návštevnosti vášho webu je kľúčové pre úspech (nielen) v online podnikaní. Čím viac užívateľov navštevuje váš web, tým viac príležitostí máte na budovanie značky, získanie nových zákazníkov a generovanie príjmov. Pozrime sa spolu na 10 účinných stratégií, ktoré zvýšia návštevnosť vášho webu.

MVC architektúra: Základy pre lepší webový vývoj

Pri vývoji webových stránok a aplikácií je dôležité mať dobré základy architektúry. Jeden z najpopulárnejších architektonických vzorov pre webový vývoj je MVC, čo znamená Model-View-Controller. Tento vzor pomáha oddeliť rôzne časti vašej aplikácie, čo umožňuje lepšiu organizáciu, údržbu a rozšíriteľnosť kódu. V tomto článku sa pozrieme na základy MVC architektúry a ako ju môžete využiť pre lepší webový vývoj.

5 dôvodov, prečo potrebujete profesionálnu webovú stránku pre vašu firmu

Ak váš podnik ešte nemá profesionálnu webovú stránku, je najvyšší čas to zmeniť. V dnešnom digitálnom svete je kvalitný web kľúčovým faktorom pre oslovovanie nových zákazníkov, budovanie dôvery a posilňovanie značky. Tu je päť dôvodov, prečo investovať do profesionálnych webových stránok pre váš podnik.

Výber medzi PostgreSQL a MySQL: Ako sa rozhodnúť pre váš budúci webový projekt?

Pri vývoji webových projektov je dôležité mať pevný základ pre ukladanie a správu dát. Dva z najpopulárnejších relačných databázových systémov, ktoré sa používajú vo webovom vývoji, sú PostgreSQL a MySQL. Výber správneho databázového systému môže mať významný vplyv na výkonnosť, bezpečnosť a škálovateľnosť vášho projektu. V tomto článku sa pozrieme na niektoré kľúčové faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere medzi PostgreSQL a MySQL pre váš budúci webový projekt.

UX a UI design: Kľúčové prvky úspešných webových stránok

Pri vývoji webových stránok sú dva dôležité pojmy, ktoré hrajú kľúčovú úlohu pri dosahovaní úspechu: UX (User Experience) a UI (User Interface) design. UX sa zameriava na celkový zážitok užívateľa na stránke, zatiaľ čo UI sa týka vizuálneho rozhrania a interakcie užívateľa s obsahom. Tieto dva aspekty musia spolupracovať, aby sa dosiahlo účinné a atraktívne webové prostredie. Tu je pohľad na kľúčové prvky, ktoré prispievajú k úspešnému UX a UI dizajnu webových stránok.

Vendor Lock-In a vaše online podnikanie: Ako minimalizovať zraniteľnosť

V dnešnej digitálnej dobe je online podnikanie neoddeliteľnou súčasťou mnohých spoločností. Pri výbere poskytovateľa služieb a technológií a budovaní svojej online prítomnosti však existuje riziko, ktorému sa hovorí "vendor lock-in" alebo "zamknutie dodávateľom." Tento stav môže ohroziť flexibilitu a dlhodobý úspech vášho online podnikania. V tomto článku sa pozrieme na to, čo je vendor lock-in a ako ho minimalizovať.

Cena webu: Koľko stojí webstránka?

V dnešnej digitálnej dobe je vlastný web už takmer nevyhnutnosť. "Koľko stojí webstránka?" je otázka, ktorú si kladie mnoho z nás a odpoveď na ňu nie je jednoduchá. Cena webstránky závisí od mnohých faktorov. V tomto článku sa pozrieme na rôzne možnosti tvorby webstránok a porovnáme náklady na krabicové riešenia, WordPress a web vytvorený na mieru.

SEO audit vašich webových stránok: Ako zlepšiť viditeľnosť vo vyhľadávačoch

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) je kľúčovým faktorom pre zvyšovanie návštevnosti a viditeľnosti vašich webových stránok vo vyhľadávačoch, ako je Google. Ak chcete dosiahnuť vysoké pozície vo výsledkoch vyhľadávania a prilákať viac organických návštevníkov, je dôležité pravidelne vykonávať SEO audit. Tu je sprievodca, ako zlepšiť viditeľnosť vašich webových stránok vo vyhľadávačoch.

10 krokov k vytvoreniu moderného a responzívneho webového dizajnu

V dnešnej digitálnej ére je moderný a responzívny webový dizajn kľúčovým prvkom k úspechu na internete. Používatelia očakávajú rýchle, esteticky príjemné a ľahko použiteľné webové stránky bez ohľadu na to, či sú na počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Ako teda vytvoriť web design, ktorý týmto požiadavkám vyhovuje? Prinášame vám 10 krokov, ktoré vám pomôžu vytvoriť moderný a responzívny webový dizajn.

Ako zvýšiť konverzie na vašich webových stránkach

Pre väčšinu firiem s online prítomnosťou je cieľom ich webových stránok nielen poskytovať informácie, ale aj získať konverzie. Konverzie môžu zahŕňať rôzne akcie, ako sú nákupy, registrácie, odber newsletteru alebo kontaktovanie firmy. Ak chcete zvýšiť konverzie na vašich webových stránkach, musíte postupovať strategicky a optimalizovať rôzne aspekty vašich stránok. Prinášame vám niekoľko dôležitých krokov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť tento cieľ.

E-commerce webové stránky: Ako vytvoriť online obchod, ktorý predáva

Online nakupovanie sa stalo dôležitou súčasťou dnešného obchodného sveta, a vytvorenie úspešného e-commerce webového obchodu môže byť pre váš biznis kľúčom k rastu. Ale ako presne začať a čo je potrebné na vytvorenie online obchodu, ktorý predáva? V tomto článku sa pozrieme na kľúčové kroky na ceste k úspešnému e-commerce biznisu.

SEO pre weby: Ako zvýšiť viditeľnosť vášho obsahu vo vyhľadávačoch

Moderný internet je zaplavený obsahom, a preto je kľúčové zaistiť, že váš web a jeho obsah sú viditeľné pre tých, ktorí hľadajú informácie, produkty alebo služby, ktoré ponúkate. To sa dá dosiahnuť efektívnym využívaním SEO (Search Engine Optimization) stratégiou. Tu je niekoľko dôležitých krokov, ako zvýšiť viditeľnosť vášho webu vo vyhľadávačoch.

Bezpečnosť webových stránok: Ako ochrániť svoj web pred online hrozbami

Bezpečnosť webových stránok je v dnešnej digitálnej dobe nevyhnutnou súčasťou prevádzky akéhokoľvek webu. Hrozby online, ako sú hackeri, malwarové útoky a úniky dát, môžu spôsobiť vážne škody na vašom webe a ohroziť povesť vašej značky. Ako teda chrániť svoju webovú stránku pred týmito hrozbami? Tu je niekoľko dôležitých krokov.

Webové stránky a sociálne médiá: Ako prepojiť online stratégiu

V dnešnej digitálnej ére sú webové stránky a sociálne médiá dôležitými nástrojmi pre podnikanie a budovanie online prítomnosti. Ale ak chcete mať skutočne úspešnú online stratégiu, je nevyhnutné prepojiť tieto dve platformy. V tomto článku si prejdeme niekoľko kľúčových spôsobov, ako to dosiahnuť.

Budúcnosť webu: Čo očakávať v ďalších rokoch

Internet sa od svojho vzniku výrazne zmenil a vyvíjal. S rýchlym tempom technologického pokroku nie je prekvapujúce, že aj budúcnosť webu bude plná zmien a nových prístupov. Pre firmy, ktoré vyvíjajú webové stránky, je kľúčové sledovať tieto trendy, aby mohli ponúkať moderné a konkurencieschopné riešenia pre svojich klientov. Tu je niekoľko aspektov, ktoré by sme mohli v ďalších rokoch očakávať.

Ako dosiahnuť rýchlejšie načítanie webových stránok: Tipy pre optimalizáciu

Rýchlosť načítania webovej stránky je kritickým faktorom pre úspech na internete. Pomalé načítanie stránok môže spôsobiť stratu návštevníkov a znížiť konverzie. Preto je dôležité venovať pozornosť optimalizácii webových stránok na dosiahnutie rýchlejšieho načítania. Tu sú niektoré tipy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť tento cieľ.

SEO, beh na dlhé trate

Optimalizácia webu pre vyhľadávače sa môže na prvý pohľad zdať ako jednoduchá záležitosť. Opak je však pravdou. V tomto prípade platí staré známe "pomaly ďalej zájdete".

Node.js vs PHP

Node.js a PHP sú dnes populárne technológie používané pri vývoji webových stránok. PHP je serverový skriptovací jazyk a Node.js je prostredie umožňujúce spúšťať JavaScript kód mimo webový prehliadač. Rozhodnutie prejsť z PHP na Node.js neprišlo zo dňa na deň. Formovalo sa roky a predchádzala mu rozsiahla príprava. Prečo sme sa rozhodli pre takúto zmenu?

WordPress ako headless CMS

Musíte použiť WordPress? Ak sa už z akéhokoľvek dôvodu nedá inak a vy musíte web postaviť na WordPresse, odporúčame vám prejsť na architektúru "headless CMS".
 
WordPress je populárny webový správca obsahu (CMS), ktorý je známy pre svoju ľahkú použiteľnosť a rozšíriteľnosť. S prechodom k architektúre „headless CMS“ sa WordPress mení z tradičného monolitického systému na flexibilnú a modulárnu platformu.

Tvorba výnimočnej webstránky: Tipy pre kvalitný obsah

Pri vytváraní webovej stránky nie je dôležitý len samotný dizajn a funkcionalita, ale aj obsah, ktorý na stránke ponúkate. Kvalitný obsah je kľúčovým prvkom, ktorý priláka návštevníkov, udrží ich na vašej stránke a vytvorí pozitívny dojem o vašej značke. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko dôležitých tipov pre tvorbu kvalitného obsahu na vašej webovej stránke.

Jediná istota na webovej stránke je zmena

Webové stránky, či už osobné blogy, firemné portfólia alebo elektronické obchody, sú ako digitálna tvár organizácie alebo jednotlivca. Ako také, sú vo veľmi dynamickom prostredí, kde jedinou istotou je zmena. Táto zmena môže byť technologická, obsahová, alebo sa týka vizuálneho dizajnu, no bez ohľadu na druh, je nevyhnutná pre udržanie relevancie a konkurencieschopnosti. V tomto článku preskúmame, prečo je zmena tak dôležitá na webových stránkach.

Airtable ako databáza

Airtable je online platforma, ktorá poskytuje užívateľom možnosť vytvárať a spravovať interaktívne tabuľky s rôznymi typmi dát. Je to akoby spojenie medzi tabuľkovým procesorom a databázovým systémom, ktorý je jednoduchý na použitie aj pre ľudí bez technických zručností.

Platobná brána pre váš e-shop

Platobná brána je dnes dôležitou súčasťou každého moderného e-shopu. Aké platobné brány existujú a aké sú ich pre a proti?

Google Sheets ako databáza

Google Sheets je online tabuľkový procesor, ktorý poskytuje užívateľom možnosť vytvárať, editovať a zdieľať tabuľky a dokumenty na internete. Je to produkt spoločnosti Google, ktorý je súčasťou balíka produktov Google Workspace (predtým známy ako G Suite).

Web scraping

Web scraping je proces extrakcie dát z webových stránok pomocou automatizovaného softvérového nástroja, ktorý sa nazýva scraper alebo crawler.

10 dôvodov, prečo sa pri tvorbe webu vyhnúť WordPressu

Určite ste už o ňom počuli. WordPress. Najznámejši CMS systém na tvorbu webových stránok. Vývojárské firmy, ktorým generuje nemalé zisky, ho samozrejme milujú. Iné je to ale s malými podnikateľmi, ktorí sa tvorbe webu nevenujú, ale pri svojom podnikaní ho potrebujú. A siahli po WordPresse, pretože sa zdalo, že nič lepšie na trhu nie je. Ale je to skutočne tak?

Kvalitný obsah a budovanie vzťahov - kľúč k správnemu SEO

Chceli by ste, aby sa váš web zobrazoval na prvej pozícii vo vyhľadávačoch? Prvé miesto je len jedno a firiem, ktoré sa snažia byť prvé, je veľa. Dobrá správa pre vás je, že mnoho týchto firiem a jednotlivcov verí v skratky a často je ich snaha dostať sa na vedúce pozície kontraproduktívna. Horšou správou je, že v tomto obore žiadne skratky neexistujú. Pokiaľ teda chcete na prvej pozícii zotrvať dlhšie ako pár dní.

DoFollow a NoFollow odkazy: Rozdiel a význam v SEO

Vo svete internetu sú odkazy dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje viditeľnosť webových stránok vo výsledkoch vyhľadávačov. DoFollow a NoFollow odkazy sú dve základné kategórie odkazov, ktoré majú významný vplyv na SEO (Search Engine Optimization) a celkovú autoritu webových stránok.

Svadobné weby

Svadobné weby sa stali dôležitou súčasťou svadobných príprav a sú stále populárnejšie. Vytvorenie svadobného webu vám poskytuje príležitosť zdieľať informácie o vašej svadbe s vašimi hosťami, ako aj prezentovať váš štýl a vytvoriť príjemnú atmosféru pred vašim veľkým dňom. 

Web3: Nová éra internetu

V posledných rokoch sa technologický svet začal obracať k novému konceptu nazvanému Web3. Čo to vlastne Web3 je a aký má potenciál zmeniť internet, ako ho poznáme dnes?

Minimalizmus vo webovom vývoji: 7 kľúčových princípov a výhod

Minimalizmus sa stal populárnym trendom vo webovom vývoji vďaka svojmu čistému, jednoduchému a efektívnemu prístupu. Tento štýl sa zameriava na redukovanie prvkov na stránke na nevyhnutné minimum, čím zlepšuje používateľskú skúsenosť a celkovú funkčnosť webu. Tu sú základné princípy a výhody minimalizmu vo webovom vývoji.

Spätné odkazy pre lepšie SEO: Prehľad 100 webov, kde získate odkaz zadarmo a zlepšíte SEO vašej webstránky

Spätné odkazy (backlinky) sú jedným z najdôležitejších faktorov pre SEO (Search Engine Optimization). Majú významný vplyv na to, ako dobre sa vaša webová stránka umiestni vo výsledkoch vyhľadávania. Prinášame vám prehľad 100 webov, kde získate odkaz zadarmo, priestor na prezentáciu vašej firmy a zlepšíte SEO vašej webstránky.

Čo je CMS? A aký si vybrať? Prehľad 100 CMS systémov na správu obsahu

CMS, alebo Content Management System (Systém na správu obsahu), je softvérová aplikácia, ktorá umožňuje používateľom vytvárať, spravovať a upravovať obsah na webových stránkach bez potreby pokročilých technických znalostí.

Nový web - Ako vybrať správnu firmu na tvorbu vašej novej webstránky?

Výber správnej firmy na tvorbu webstránky je dôležitým rozhodnutím, ktoré môže mať veľký vplyv na úspech vášho online podnikania. Dodržiavaním týchto šiestich krokov môžete zabezpečiť, že nájdete spoľahlivého a skúseného partnera, ktorý vytvorí webovú stránku presne podľa vašich predstáv.